';

Historia

Home / Historia

Ponad 40 lat doświadczeń i badań w zakresie rozwoju pozwoliło Laboratoriom Mansard stać się mistrzem w dziedzinie fitobioelektroterapii: synergii mikroprądów i kosmetyków roślinnych.

Ta piękna przygoda rozpoczęła się na początku lat siedemdziesiątych.

Doktor Lerat postanowił połączyć wiedzę i doświadczenie dwóch swoich rówieśników:

  • doktora Valneta za wiedzę w zakresie roślin i ich uzdrawiającą moc
  • doktora Vincenta za jego wiedzę z zakresu bioelektroniki

Cel był prosty: dostarczyć rozwiązań kosmetycznych opartych na skuteczności i poszanowaniu naturalnych funkcji organizmu ludzkiego. W 1981 roku idee te urzeczywistniły się, a laboratoria powstały pod nazwą Phyto Bio Electronics Laboratories (regularnie nazywane PBE), co oznacza wpływ Phyto (rośliny) i elektroniki na Bio (organizm człowieka). Świadomy, że rośliny są złożoną nauką, dr Lerat zaprosił do współpracy absolwenta zielarstwa: Gabriela Tanguya. Przekonani, że tajemnice piękna tkwią w samej istocie natury, połączyli aktywne składniki, w celu uzyskania jak najlepszej synergii.

“Botanika i ciało są jednością, dzięki czemu ludzkie ciało zawsze będzie mogło czerpać potrzebne mu elementy z botaniki” – ta myśl pozostawała ich główną mantrą. Nawet dzisiaj, cała nasza filozofia jest podsumowana w tych słowach.

Wdrożono mikroprądy, opracowano skrupulatnie receptury, jedyne co pozostało, to sformułowanie tej wiedzy w taki sposób, aby stała się ona jak najlepiej zrozumiała dla profesjonalistów z branży kosmetycznej. Wybór Marie-France Mansard był oczywisty. To odnosząca sukcesy kosmetyczka, która aktywnie uczestniczyła we wdrożeniu protokołów zabiegowych przed przejęciem sterów w firmie w 1993 roku. W trosce o najwyższą skuteczność zabiegową oraz ciągłe zapotrzebowanie na nowe produkty, ukończyła prestiżowy ETM (specjalizacja w dziedzinie elektroterapii dla fizjoterapeutów). W 2000 roku firma mocno przyśpieszyła, otwierając się na rynek międzynarodowy. W 2004 roku Marie-France Mansard przekazała kierownictwo swojemu synowi Arnaud Mansard, który kultywuje filozofię i wartości PBE pod nazwą Laboratoires MANSARD.

Od tego czasu filozofia ta, jak również unikalne know-how są zasadami przekazanymi zarówno pracownikom, jak i ostatniemu pokoleniu rodziny Mansard, którzy nadal pracują zgodnie z odziedziczonymi wartościami.